Gdzie w USA żyje się najlepiej

Dostałam wczoraj pytanie “w którym mieście USA żyje się najlepiej?” Ale klin. Nie wiedziałam, bo niby na jakiej podstawie miałabym odpowiedzieć? Ale są mądrzejsi ode mnie, ludzie, którzy tworzą rankingi. Wiesz jakie miasto wygrywa? Nowy Jork? Chicago? Zapomnij! Patrz na południe! 

Arizona w USA zamieszka tu

 

Najlepsze miejsce do życia w Stanach

 

“Ale tu pusto” – przyszło mi na myśl, gdy pierwszy raz zobaczyłam Arizonę. Byliśmy w małym miasteczku Williams, 2 godziny jazdy od Mesy,  jednego z najlepszych do życia miast w Stanach. Według raportów, to w tej okolicy najlepiej zamieszkać. Był kwiecień 2017 roku. Do Arizony przyjechaliśmy nocą, prosto z lotniska, w ciemnościach. Dopiero rano, z okna hotelu zobaczyliśmy, jak wygląda ta ziemia. Otaczały nas góry i półpustynia. Góry zbudowane były z ciemnoczerwonego kamienia zmieszanego z brązowym żwirem. Ziemia miała kolor miedzi. W tym nieprzyjaznym gruncie, tkwiły kępki niskiej trawy i krzewinki wysokości borowiny. Było ciepło i słonecznie, tak samo w południe, po południu, ale nie wieczorem. O jak się zdziwiłam, gdy o 20-stej wysiadłam z samochodu w krótkich spodenkach. Było przeraźliwie zimno. No tak, przecież w szkole mówili, że na pustyni różnica temperatur w dzień i w nocy może się wahać o kilkanaście stopni, szczególnie w kwietniu. Szkoda, że przypomniałam sobie dopiero jak mnie zatrzęsło z zimna.

I pomyśleć, że to w takiej okolicy ulokowane jest jedno z najlepszych miejsc do życia w tym przedziwnym kraju. Zaledwie 200 km dalej, pośrodku tej pustyni, gdzie w dzień można się roztopić a w nocy zamarznąć, leży właśnie Mesa. Zajmuje 4 miejsce w rankingu najlepszych miast do życia w Stanach.

 

10 amerykańskich miast, w których warto zamieszkać

 

Według tego raportu z 2018 roku, to 10 najlepszych miast do życia w USA:

 1. Austin, Texas
 2. Raleigh, North Carolina
 3. Virginia Beach, Virginia
 4. Mesa, Arizona
 5. Seattle, Washington
 6. San Diego, California
 7. Colorado Springs, Colorado
 8. Lexington, Kentucky
 9. Jacksonville, Florida
 10. Columbus, Ohio

 

Jako stworzono ten ranking?

 

Pod uwagę wzięto miasta z ponad 300 tys. mieszkańców, o niskim wskaźniku przestępstw, wysokim dochodzie, różnorodne etnicznie. Porównano m.in. koszty życia, ceny nieruchomości. Na końcu, twórcy raportu, pojechali do badanych miejscowości, przeprowadzili wywiady z mieszkańcami, pokręcili się po okolicy, żeby sprawdzić, czy coś im nie umknęło. W rezultacie powstał raport o dużych miastach dostępny tutaj. Tak samo stworzono raport dotyczący mniejszych miast, do 50 tys. mieszkańców, który przeczytacie tutaj. W obydwu przypadkach wygrała miejscowość w Teksasie 

 

Gdzie w USA mieszkać

 

Raporty raportami a życie życiem

 

Szukacie miasta, w którym jest najbezpieczniej i szybko można dorobić się domu? To patrzcie na listę powyżej. To tyle w teorii. Zejdźmy lepiej na ziemię. Ilu z nas, decydując się na emigrację, w ogóle spojrzy na te dane? Zazwyczaj jedziemy za granicę, bo akurat trafiła nam się praca w tym, a nie innym mieście, mamy tam rodzinę albo jakiś punkt zaczepienia. Ale nie martwcie się, nie czytaliście na marne! Informacje z tego postu możecie wykorzystać, żeby zabłysnąć wiedzą na imprezie. 🙂 No chyba, że naprawdę, tak na zimno, szukacie idealnego miejsca, patrząc przez pryzmat statystyk. To podziwiam i odsyłam do raportów.

Zaskoczeni, że w tym gronie zabrakło Nowego Yorku, Chicago czy Bostonu? Jakie miasta obstawialiście? Dajcie znać.

 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, proszę o udostępnienie. Dziękuję!


 • nie do końca zaskoczeni 😉 w tych statystykach jest kilka miast które chciałabym odwiedzić i to bardzo! cieszę się że zamieściłaś kolejny post sprawia mi to duża przyjemność. Stany zawsze są w moich myślach to mega intrygujący kraj o którym warto czytać poznawać i marzyć jeśli nie ze względu na miasta i ludzi to na pewno z powodu niesamowitej przyrody. pozdrawiam 🙂 asia

 • Zawsze ciągnęło mnie do tych wielkich miast, typu Nowy Jork albo Los Angeles. Ale od kiedy obejrzałam “Breaking Bad”, mam ochotę odwiedzić takie stany jak Nowy Meksyk czy Arizona 🙂 Z tego raportu najbardziej kusi mnie Jacksonville, ale średnia temperatura to dla takiego zimowca jak ja zbrodnia w biały dzień, haha!

  • Arizona to niesamowite miejsce, polecam, szczególnie jeśli lubisz piesze wycieczki. A te wszystkie kaniony rzeki Colorado – coś pięknego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *