Strona główna Podróże Podróżowanie po USA – poradnik jak robić to taniej

Podróżowanie po USA – poradnik jak robić to taniej

autor Aga

Planujesz pozwiedzać USA, ale nie chcesz wydać majątku? Jasna sprawa! Podpowiem Ci na jakich stronach szukać noclegów, biletów i czym poruszać się po Stanach, żeby było taniej. Bo jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?

 

tanie podróżowanie po USA

 

Tanie podróżowanie po USA

 

W tym artykule znajdziesz konkretne wskazówki, jak i gdzie znaleźć tańsze loty i bilety. Od kilku lat korzystam z wyszukiwarek połączeń i hoteli, bo dzięki temu mogę porównać ceny różnych firm. Z kolei bilety na pociągi kupuję bezpośrednio u przewoźników. Linki do wyszukiwarek i przydatnych w podróży stron znajdziesz poniżej.

 

Karta kredytowa

 

W większości przypadków, do dokonania rezerwacji i płatności podczas Twojej wycieczki po USA będziesz potrzebować karty kredytowej. To preferowana forma płatności tutaj. Karta debetowa może okazać się niewystarczająca np. przy wynajmie samochodu.

 

Loty

 

Najwięcej zapłacisz za sam lot do USA. Loty wewnętrzne po Stanach są już dużo tańsze, bilety z jednego końca kraju na drugi można dostać już za około $100, pod warunkiem, że rezerwujesz wcześniej.

Jest tutaj kilka linii lotniczych obsługujących loty krajowe:

  • tańsze: Frontier, Spirit
  • trochę droższe: Delta, United i American Airlanes

Różnica między nimi jest taka, że w tych tańszych jak Frontier trzeba zapłacić także za bagaż podręczny, zazwyczaj $30 – $60. Sprawdzając ceny biletów, czytaj uważnie, czy Carry-on (bagaż podręczny) jest wliczony w cenę, czy dodatkowo płatny.

 

Do znalezienia najtańszego biletu polecam wyszukiwarki lotów:

Na tych stronach możesz porównać też ceny lotów z Polski do USA.

 

Noclegi

 

Tutaj też korzystam z internetowych wyszukiwarek. Niektóre z nich, np. Expedia często oferują promocje i jesteś w stanie znaleźć pokój w dobrym hotelu za niewielkie pieniądze.

Wyszukiwarki noclegów:

 

Wyszukiwarka hoteli last-minute:

 

W przypadku, gdy podróżujesz w większej grupie i chcesz wynająć mieszkanie lub dom to przyda się:

 

Przez większość tych wyszukiwarek można też kupić loty i zarezerwować auto, ale ja najczęściej wykorzystuję je właśnie do rezerwacji noclegów.

 

Transport

 

W zależności od tego, w której części USA się znajdujesz, polecam Ci różne środki transportu. Będąc w okolicy dużych miast i popularnych turystycznych atrakcji, śmiało możesz korzystać z pociągów lub tanich linii autobusowych. Na przejazdy na mniejszych odległościach najlepszy będzie Uber lub jego alternatywa Lift – ceny podobne – wystarczy ściągnąć aplikację. Jeśli wybierasz się na zwiedzanie kanionów Arizony lub innych miejsc oddalonych od dużych miast, najlepiej po prostu wynająć auto. Możesz je mieć już za około $15 dziennie.

 

Pociągi

 

Pociąg, którym możesz przejechać USA od Wschodu na Zachód jest Amtrak. Spokojnie przemieścisz się nim między najpopularniejszymi miejscami, ale możesz mieć problem, jeśli chcesz wyjść poza jego główne tory. Tutaj znajduje się mapa z trasą, na jakiej jeździ. Bilety kupisz tutaj: https://www.amtrak.com/home.html Od razu uprzedzam, że często tańszą opcja będą autobusy.

Jest też coś takiego jako commuter-rail – to po prostu kolejki podmiejskie albo metro, dowożące ludzi z przedmieść do pracy w centrum miast. Tania opcja by podróżować po miastach i ich okolicach. Tutaj lista kolejek jeżdżących w różnych stanach: https://www.thetransportpolitic.com/existing-systems/existing-commuter-rail-systems/

 

Autobusy

 

Tanie busy – dobra opcja podróżowania na najpopularniejszych trasach, tak jak w Polsce kiedyś Polski Bus (nie wiem jak się teraz nazywa). Zasady te same – im wcześniej kupujesz bilet – tym taniej. Możesz rezerwować na stronie konkretnego przewoźnika lub przez wyszukiwarki połączeń.

 

Tanie busy – strony przewoźników i opis gdzie jeżdzą

 

Wyszukiwarki tanich połączeń autobusowych – porównasz ceny wszystkich i znajdziesz najtańsze

 

podróże USA

 

Wynajem samochodu

 

Tania i wygodna opcja to wynajęcie samochodu, szczególnie jeśli nie poruszasz się tylko po mieście, ale wybierasz się w teren, np. parki narodowe północnej Kaliforni. Na każdym dużym lotnisku znajdziesz Car Center – miejsce, gdzie wypożyczysz auto. Często są one w oddzielnym budynku, a nie tam gdzie lądujesz. Do wypożyczalni dostaniesz się się autobusami, które zawsze kursują między Car Center a lotniskiem. Szukając takiego autobusu pytaj o “shuttle” a nie o “bus”. Samochody można wcześniej rezerwować, by mieć gwarancję ceny i później szybciej sprawę załatwić. W zależności od tego, jak duży samochód bierzesz różnić się będzie cena. Im mniejsze auto, tym taniej. Zazwyczaj płacisz stawkę dzienną za wypożyczenie, a nie stawkę za przejechaną mile. Auto dostajesz zatankowane do pełna i z pełnym bakiem musisz oddać, bo inaczej wiadomo – dodatkowa opłata. Wypożyczalnie są i droższe i tańsze.

 

Najtańsze wypożyczalnie:

  • https://www.thrifty.com/
  • https://www.dollar.com/

Tutaj mały samochód, jak np. Ford Focus możesz wypożyczyć za około $15 dziennie.

 

I te trochę droższe:

 

Uwaga – tak samo jak z tanimi liniami, tańsze wypożyczalnie mają swoje haczyki. Np. będą próbować sprzedać Ci dodatkowe opcje, różne ubezpieczenia, opłaty za drugiego kierowcę itp. Przy wynajmie samochodu mów wyraźnie, że chcesz tylko wypożyczyć auto, bez żadnych dodatkowych opcji. Czytaj uważnie warunki na jakich wynajmujesz auto zanim podpiszesz umowę.

W większości przypadków możesz wypożyczyć samochód posiadając tylko polskie/europejskie prawo jazdy i kartę kredytową. Czasami wymagane jest, by kierowca miał skończone 25 lat i doświadczenie za kółkiem, dlatego warunki wynajmu sprawdź wcześniej na stronie konkretnej wypożyczalni.

 

Podróżowanie nie musi być drogie

 

Mam nadzieję, że tym wpisem trochę ułatwię Ci planowanie podróży po Stanach. Na pewno niektóre z tych opcji znasz i korzystasz z nich w Europie, ale w USA też działają i są warte polecenia. Daj znać, jeśli potrzebujesz więcej informacji. Z chęcią pomogę!

 

Gdzie planujesz przyjechać?

0 Komentarz
1

Podobne Wpisy, Które Mogą Cię Zaciekawić

Zostaw komentarz